17.02.24 "Tramm nimega Iha" kell 14:00 Ugala teatri suures saalis


17.02.24 (L) "Tramm nimega Iha" kell 14:00

Lavastaja Karl Koppelmaa
Kunstnik Kristjan Suits (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundaja Elari Ennok
Valguskujundaja Laura Maria Mäits
Tõlkija Jaak Rähesoo ja Karl Koppelmaa
Osades Lauli Koppelmaa, Janek Vadi, Marika Palm, Vallo Kirs, Adeele Jaago, Vilma Luik, Oskar Punga ja Tanel Ingi

 Ameerika kirjaniku Tennessee Williamsi ühe kuulsaima näidendi „Tramm nimega Iha“ keskmes on kunagine iludus Blanche, kes sõidab külla oma võõraks jäänud õele ja õemehele. Põrkuvad kokku kaks erinevat maailma. Blanche’i illusioonis elatud elu ei sobitu õe ja õemehe julma reaalsusega ja sealt saab alguse kaose ja muutumiste teekond, mis ei jäta ühtegi tegelast puudutamata.    
 Ma elan ajal, mil pea kõik mu ihad on mulle kerge vaevaga kättesaadavad, aga ometi olen ma õnnetu. Umbes nii võis tunda Tennessee Williams, kui tema hinge suurim iha – saavutada näitekirjanikuna kuulsus ja tuntus – oli täitunud näidendi “Klaasist loomaaed” ülemaailmse eduga. Järgnevalt kirjutas ta näidendi “Tramm nimega Iha”, milles 20. sajandi üks olulisimaid naistegelasi Blanche DuBois on mainitud trammiga jõudnud lõpp-peatusesse, jätkuvalt lootes, et siin ilmas leidub veel keegi võõras, kes võiks teda armastada. Ent Blanche ei taha tõde vaid illusiooni. Tema arvates on näilisus see, mis inimesi lummab – ega tõde ei tee ju kedagi õnnelikuks?
Inimlik tragöödia seisneb aga illusioonide purunemises – niipea kui kaks võõrast teineteist tundma õpitavad, niipea kui inimese ihad ja südamesoovid täituvad, kaovad ka illusioonid. Asemele jääb vaid tühjus – see õnnetu tõde.
 Kas ei jäägi siis midagi muud üle, kui jääda lootma, nagu Blanche, võõraste lahkusele – samal ajal jäädes võõrasteks? Aga kui need vaesed võõrad on sama kadunud? Ja soovivad vaid ära kasutada teisi, justkui mingeid iha vahendeid?

 Ja mis need ihad siis lõppude lõpuks on? Olla armastatud? Näiliselt? Tõeliselt?

10:15 buss ees Estonia parklas
10:30 väljasõit Estonia parklast
12:30 jõuame Viljandisse (võimalus einestada teatri kohvikutes)
14:00 etenduse algus
16:50 etenuse lõpp  
17:10 ärasõit Viljandist
Tagasi Tallinnas 19:30

Hind: 42 € / 40 inimest                                                                     Hinnas: pilet etendusele (20 €) kogenud reisisaatja, reisibuss
Teadmiseks: Etendus toimub Ugala teatri suures saalis, kestus koos vaheajaga 2 tundi ja 50 minutit.
Lisatasu eest: maitsvad suupisted teatri kohvikutes

Raereisid Grupp OÜ / Luite 8, Tallinn 11313 / Swedbank EE382200 221033750711  reg..kood 11332981 / GSM +372 5249430 /marje@raetravel.22 / www.raereisid.ee