23.03.25 (P)"Minu geniaalne sõbranna"


23.03.2025 (P) "Minu geniaalne sõbranna"

Autor Elena Ferrante
Dramatiseeringu autor
April De Angelis
Tõlkija Pirjo Jonas
Lavastaja Ain Mäeots
Kunstnik Iir Hermeliin
.
Osades Lena Barbara Luhse, Maria Annus, Kristin Prits, Kärt Kull, Külliki Saldre, Merle Jääger, Reimo Sagor, Kaarel Pogga, Rasmus Vendel, Priit Strandberg, Jüri Lumiste, Aivar Tommingas

See on lugu kahest tüdrukust, Lenust ja Lilast, kelle sõprus saab alguse 1950. aastate Napoli aguli vaesuses ja viletsuses. Lapsepõlves sõlmitud side on tugev, ent tihti ka keeruline ja pingeid tekitav. Huvi õppimise vastu ja konkurents koolis, aguli karmid arveteklaarimised, ümbritseva maailma avastamine ning esimesed suhted poistega kasvatavad need kaks väga erinevat tüdrukut omal moel kokku. Ajapikku hakkavad kahe noore naise maailmad teineteisest siiski kaugenema: üks neist jääb keskkonda, kus on sündinud, teine aga murrab sealt välja.
Elena Ferrante on itaalia kaasaegse kirjanduse üks tähelepanuväärsemaid autoreid, kelle Napoli-romaanide esimene raamat ilmus 2012. aastal, järgnevatel aastatel lisandus romaanile veel kolm osa („Minu geniaalne sõbranna“, „Lugu uuest perekonnanimest“, „Lugu sellest, kes läheb, ja sellest, kes jääb“, „Lugu kadunud lapsest“). Romaanitetraloogiast sai kiiresti paljudesse keeltesse tõlgitud rahvusvaheline bestseller, millest on valminud ka teleseriaal. Ferrante romaani keskkonna ja tegelaste kaudu peegelduvad tolleaegsed Itaalia ühiskonna valupunktid ning ka muudatused, mis selles omamoodi suletud maailmas tasapisi toimuvad. Lavastus hõlmab romaanisarja kahte esimest osa.

11:50 buss ees Estonia parklas
12:00 väljasõit Estonia parklast
Väike jalasirutus teeäärses tanklarestoranis Tikupoiss
15:00 jõuame Tartusse                                                                                            16:00 etenduse algus
18:45 etenduse lõpp / täpsustamisel
19:00 ärasõit Tartust /
Tagasi Tallinnas 21:45 / täpsustamisel

Hind: 52 € (pensionär, ISIC/ITIC kaart, õpilane) Soodustust tõendav dokument peab olema etendusrel kaasas.
Hinnas: pilet etendusele, kogemustega reisisaatja, reisibuss
Teadmiseks: etendus toimub Vanemuise teatri väikeses majas, kestus täpsustamisel

Firma ei saa vastutada sõidugraafikust kõrvalekaldumise eest, mis on tingitud ilmastikutingimustest, liiklusoludest  jm. firmast sõltumatutest asjaoludest.
Raereisid Grupp OÜ /Luite 8, Tallinn 11313 / Swedbank EE382200 221033750711 / reg..kood 11332981
/GSM +372 5249 430  / marje@raetravel.ee  /  www.raereisid.ee