23.09 Silmufestival Narva-Jõesuus

Narva-Jõesuu on just see koht, kus eri põlvkondade kalurid haruldast kalaliiki püüavad.                                                             Esimest korda toimus Narva-Jõesuus Silmufestival 2009 aastal.

Jõesilm on maolaadse kehakujuga, esmapilgul angerjat meenutav kala.
Peo peakangelane on muidugi silm. Traditsioonilise silmufestivali ajal on kalurite ja asjaarmastajate jaoks sadamas avatud laat, kus saab osta värsket kui ka erineval viisil valmistatud kalatooteid. Saab proovida erinevaid silmudest valmistatud toite ja kohalikud kalurid kostitavad külalisi silmukapsasupiga, mida valmistavad suures katlas sündmuste läbiviimise ajal. Laval esinevad loomekollektiivid.

08:15 buss ees Estonia parklas
08:30 väljasõit Estonia parklast

12:00 - 14:30 laadamõnud omal käel
14:30 - 15:00 teeme bussiga ringreisi, vaatame vanu ja uusi villasid ja Meresuu spaad. Peatume veel võimsa Meriküla (Shishkini) männi juures.

Tagasiteel näeme ära ka TOBEDUSE ausamba. Lääne-Virumaa Võllamäe küla mees Ülo Sinisalu püstitas vabariigi valitsuse tobeduse monumendi. Hiiglasuurel ühekroonist meenutaval kujundil on ühel pool sõnad "Eesti rahariik" ja "tobedus" ning teisel pooll viikingisarvedega mütsi all sõnad "võim" ja "vaim", lisaks rist homo sapiensile. Monument on pühendatud ajavahemikule 1991- 2002
Tagasi Tallinnas 19:00

Hind: 24 €
Hinnas: giid-reisijuht, reisbuss
Teadmiseks: toimumispaik Narva-Jõesuu, Narva-Jõesuu sadam. Soovitud ostude tegemiseks kaasa võtta sularaha. Septembrikuu heitlike ilmadele sobiv riietus, bussisõidul väike eine ja jook.